PREMINUO DR BRANISLAV BLAŽIĆ, PREDSEDNIK POKRAJINSKOG SAVEZA UDRUŽENJA „KORENI“

Tužnim srcem obaveštavamo članove, prijatelje, simpatizere i pratioce Udruženja matice, dijaspore, Srba u regionu i prijatelja Srbije „Koreni“ da je od posledica korona virusa prestalo da kuca srce, osnivača i ideologa našeg Udruženja „Koreni“ i Predsednika Pokrajinskog saveza Vojvodine dr Branislava Blažića.

Poštovani i cenjeni Branislav sve što je radio, radio je predano, punog srca, ne štedeći sebe, za dobrobit svih.

Ideali opšteg dobra, a iznad svega borba za srpstvo i Srbiju bila mu je pokretačka snaga.  Njegova životna poruka je da je opšte dobro iznad ličnog, okupila nas je oko ideje „Korena“ verujući da Srbija i srpski narod imaju snage da pobede sva iskušenja.

Ostale su mnoge Banetove ideje zacementirane i trajni putokaz našeg pravca i cilja.

Dragi Bane, možda su te obaveze i borba za ideale i ciljeve omele da blagovremeno shvatiš stanje svoje, dva dana pre spoznaje bolesti održao si neponovljive radne sastanke na Fruškoj gori i Beogradu. Nisi znao, Bane, da ti grudi razdire veliki svetski neprijatelj. Sedeli smo sa tobom, radili, stvarali, družili se i tada si bio preveliki nikom od nas prisutnih koji smo se rukovali i ljubili sa tobom, nisi ostavio virus u nasledstvo! Tvoj poslednji govor koji si održao pred bliskim bio pun snage, emocija kao da si znao da se opraštaš od tebi dragih. Naš dug i zavet poštovaćemo tvoju porodicu, a iznad svega malodobnog Bogdana i borićemo se da idemo tvojim putem. To će biti spomenik tebi, Bane, veliki čoveče!

Poslednji pozdrav i laka ti srpska i banatska crnica koju si mnogo voleo. Žao nam je što te u ovakva vremena ne možemo dostojno ispratiti na poslednji put, ali i ovo je dokaz da opšte dobro nema alternativu.

Ostaćeš večno da živiš u našim srcima i idealima!

3 Replies to “PREMINUO DR BRANISLAV BLAŽIĆ, PREDSEDNIK POKRAJINSKOG SAVEZA UDRUŽENJA „KORENI“”

1. You have noted very interesting details! ps decent web site. channel 12 news nj

2. We always follow your beautiful content I look forward to the continuation. https://yoykem.com.tr/

3. Thank you for great article. I look forward to the continuation. https://no19butik.com/