Gradskim i opštinskim odborima udruženja „KORENI“ u Srbiji

Poštovani,

Na zajedničkoj sednici upravnih odbora REPUBLIČKOG SAVEZA UDRUŽENJA „KORENI“ SRBIJA, POKRAJINSKOG SAVEZA UDRUŽENJA „KORENI“ VOJVODINA I UDRUŽENJA „KORENI“ NOVI SAD, povodom 3 godine od osnivanja Udruženja „KORENI“ Novi Sad 13.07.2019. god. donešeni su zaključci za dalji rad Saveza

Ovim putem želimo da vas obavestimo koji su zaključci donešeni u vezi obaveza Saveza prema Udruženjima i Udruženja prema Savezu.

Molimo Vas da do kraja avgusta 2022. godine dostavite na e-mail Saveza: info@udruzenjekoreni.rstražene informacije u zaključcima broj:  3  i  8 sa popunjenim Pristupnicama članova.

Zaključak 3.

Da svi gradski, opštinski odbori i ogranci Udruženja „KORENI“

dostave u narednih 20 dana, njihove izveštaje o radu u prvih 6 meseci 2022. i planove rada do kraja 2022.godine, kancelariji „KORENI“ SRBIJA.

Zaključak 5.

Odlučeno je da se formira i registruje privredni subjekat Privredno kulturni centar „KORENI“ Novi Sad. U narednih 20 dana Formirati Odbor za realizaciju ovog zaključka.

Zaključak 6.

Zadužuje se odbor za registraciju PKC „KORENI“ Novi Sad da odredi:

– sedište privrednog subjekta,

– odgovorno lice privrednog subjekta,

– izradi Pravilnik o poslovanju privrednog subjekta i

– pripremi potrebna dokumenta o radu poslovnog subjekta,

Zaključak 7.

Zadužuje se odbor za registraciju PKC „KORENI“ Novi Sad da:

– odredi odgovorno lice PKC „KORENI“ Novi Sad,

– odredi ovlašćenja odgovornog  lica PKC „KORENI“ Novi Sad u organima Republičkog saveza Udruženja „KORENI“ SRBIJA,

– da odgovorno lice PKC „KORENI“ Novi Sad obavlja poslove Generalnog sekretara Republičkog saveza Udruženja „KORENI“ SRBIJA, Pokrajinskog saveza Udruženja „KORENI“ VOJVODINA  i Udruženja „KORENI“ NOVI SAD.

Zaključak 8.

Odlučeno je da se uplata članarina vrši u gradskim, opštinskim i mesnim odborima Udruženja „KORENI“ na osnovu popunjenih pristupnica članova,

– 1200,00 dinara za zaposlene članove,

– 600,00 dinara za studente, decu školskog uzrasta, penzionere i ne zaposlene,

– 4.800,00 dinara za pravne subjekte.

Jedinstven spisak članova vodiće se u kancelariji Republičkog saveza Udruženja „KORENI“ SRBIJA gde će se izdavati kartice članovima Udruženja.

Pristupnice dostavljati kancelariji Republičkog saveza do 20. u mesecu kako bi se do kraja meseca izradile članske kartice.

Da se raspodela prikupljenih finansijskih srestava od članarine vrši u razmeri:  60% pripada Udruženju iz koga je član, 40% uplatiti na tekući račun Republičkog saveza.

Uplatu 40% finansijskih sredstava od članarine izvršiti na tekući račun Republičkog saveza i dostaviti spisak članova za koje je članarina uplaćena do 20. u mesecu.

Zaključak 12.

Da se potpiše sporazum o poslovno tehničkoj saradnji i obavezama Republičkog saveza udruženja „KORENI“ SRBIJA, Pokrajinskog saveza Udruženja „KORENI“ Vojvodina i Udruženja „KORENI“ NOVI SAD u vezi zajedničkih aktivnosti i obaveza za funkcionisanje sva tri subjekta:

– Iznajmljivanje prostora,

– komunalni troškovi,

– troškovi održavanja prostorija,

– rad sekretara za Udruženja i Saveze,

– troškovi za realizaciju Plana, programa rada i Kalendara akcija, sufinansiranje aktivnosti Udruženja i slično.

Zaključak 13.

Da se pokrenu i ažuriraju sajt, softver za bazu podataka članova u dijaspori, rasejanju i Srbiji, ZUM platforma i da se zaštiti znak „KORENI“ u zavodu za patente i intelektualnu svojinu.

Zaključak 14.

Da delegacija rukovodstva Republičkog saveza udruženja „KORENI“ SRBIJA organizuje posete Gradskim, Opštinskim i Mesnim odborima u Srbiji radi sagledavanja organizovanosti na terenu, formiranja Odbora i Saveta iz programskih aktivnosti i planiranih akcija do kraja godine.

Izostavljeni su zaključci broj : 1,2,4,9,10,11,15 i 16 koji se ne odnose na obaveze Saveza prema Udruženjima niti na obaveze Udruženja prema Savezu.

Unapred vam se zahvaljujemo na nsaradnji.

Sekretar,

Borivoje Veljković s.r.