SAOPŠTENJE ZA JAVNOST

SAOPŠTENJE ČLANOVIMA, PRIJATELJIMA, SIMPATIZERIMA I PRATIOCIMA

Poštovani,

U cilju potpunijeg, sadržajnijeg i efikasnijeg rada Udruženja matice, dijaspore, Srba u regionu i prijatelja Srbije „Koreni“  obaveštavamo vas da je pod istim ili sličnim imenom registrovano u Agenciji za privredne registre (APR-u) Srbije oko 60 udruženja, asocijacija, privrednih subjekata,  što može da stavara zabunu i da dovede do pogrešne percepcije i pogrešnog informisanja i zaključaka članstva, prijatelja i javnosti.

Takođe, dešavala su se i „pogrešno adresirane“ informacije i konstatacije na našu adresu i netačne informacije, koje su uticale na formiranje javnog mnjenja, uglavnom zbog (ne)namernog i slučajnog identifikovanja našeg Udruženja „Koreni“ sa različitim oblicima delovanja drugih na digitalnoj platformi i na drugim mrežama pod istim ili sličnm imenom.

Sva naša saopštenja, koja se prezentuju javnosti, mogu se pročitati na internet stranici Udruženja „Koreni“ koja se nalazi na adresi: www.udruzenjekoreni.rs,  a sva pitanja i sugestije možete nam dostaviti putem e-pošte: info@udruzenjekoreni.rs

Udruženje „Koreni“ je Udruženje matice, dijaspore, Srba u regionu i prijatelja Srbije formirano u julu 2019. godine sa sedištem u Novom Sadu. U proteklom periodu postignuti su značajni rezultati u organizacionom i programskom smislu. Formirani su odbori u Novom Sadu, Zrenjaninu, Kikindi, Kraljevu, a takođe su formirani organizacioni odbori Udruženja za Republiku Srpsku, Sloveniju,  Švajcarsku, Austriju, Mađarsku, Rumuniju, Hrvatsku, Nemačku, Francusku, Rusiju… dok je u fazi osnivanja odbora u većem broju mesta u Matici kao i u dijaspori.

Ciljevi Udruženja su jačanje i povezivanje članstva na izgradnji odnosa Matice, dijaspore, Srba u regionu i prijatelja Srbije kroz privredu, kulturu, nauku, obrazovanje, veru, tradiciju, humanitarni rad, porodicu, zdravlje, sport i rekreaciju…

Naše čvrsto opredeljenje je definisano Statutom i Zakonom o udruženjima i ograđujemo se od svakih političko-stranačkih stavova i mišljenja.

S obzirom da smo i patriotsko i humanitarno udruženje, podržavamo mere Vlade Republike Srbije koje su donete na suzbijanju pandemije Kovida-19 i daćemo svoj doprinos u skladu sa našim mogućnostima.

Zahvaljujemo se svim institucijama, udruženjima, pojedincima koji su prepoznali ideju i dali svoj doprinos organizovanju i jačanju Udruženja „Koreni“ .

Novi Sad, 2. april 2020.

Hvala na razumevanju,

Predsednik Udruženja „Koreni“

Stojan Stevanović, Cirih-Švajcarska